Bezpečnostní třídy dveří
Kromě toho, jaké mají bezpečnostní dveře izolační vlastnosti, je důležitým parametrem při jejich výběru také to, jaké bezpečí poskytují. Míru bezpečnosti dveří lze objektivně určit pomocí škály RC (ressistance classes), v překladu stupně odolnosti. Dohromady se tedy bezpečnost dveří dělí do 6 tříd (1 až 6), přičemž čím vyšší číslo, tím vyšší odolnost vůči vniknutí poskytuje. Tato odolnost se odvíjí podle míry zabezpečení. A počítá se vše od visacích zámků po vlastní vstupní dveře.
Dveře z bezpečnostních tříd 1 a 2
K vloupání do takového objektu stačí případnému zloději pouze vlastní hrubá síla a jednoduché náčiní. Tato třída se využívá u objektů, kde se neskladují cenné věci, či nepřespávají lidé.
Čím vyšší číslo, tím vyšší odolnost vůči vniknutí.
Dveře z bezpečnostní třídy 3
Je v běžných obytných domech nejčastěji využívaná varianta. Aby zloděj vniknul dovnitř, musí využít různé nářadí (páčidla a podobně). Zároveň tyto dveře splňují protipožární požadavky, takže společně s ochranou proti vniknutí jde o dveře s uspokojující třídou bezpečnosti pro domy a byty.
Dveře z bezpečnostní třídy 4
Dveře této třídy se nevyužívají pro běžné obytné domy, ale pro speciální ochranu např. uměleckých děl a podobně. Používají se, pokud je důvodné podezření, že by mohl být objekt napaden velmi zkušeným zlodějem.
Dveře z bezpečnostních tříd 5 a 6
Objekty s třídou bezpečnosti 5 či 6 se podobají spíše nedobytným pevnostem. Na českém trhu nejsou vůbec vyráběny, a spíše než dveřím, se podobají trezorům.